Tesla’nın tamamen yeni elektrikli pikap aracı Cybertruck lansmanı yapıldı, gelecekten gelen bir üçgen gibi görünüyor ve kapısı balyoz ile vurulmayı kaldırabiliyor! Bu, birçok potansiyel alıcı için günlük kullanımda işe yarayacak bir durum olmasa da, Los Angeles’taki parıltılı lansmanda Tesla (ve SpaceX) CEO’su Elon Musk dün gece bunu gösterdi. Ve sadece eğlence için, Musk yeni bir Tesla ürününü ortaya çıkardı: elektrikli bir ATV. Tesla’nın web sitesine göre, pikap üretimi 2021’nin sonlarında planlıyor.

Tek motorlu Cybertruck pikabın baz modeli 39.900 dolardan başlayacak, 400 kilometre menzile, 3.400 kilograma varan bir çekiş gücüne ve 6.5 saniyede 0-100 kilometre/saat hızlanmaya sahip. 49.000 dolarlık çift motorlu bir versiyon, 480 kilometre menzile sahip, 4.535 kilogram çekebilir ve 4.5 saniyede 0-100’e ulaşıyor. Son olarak 69.900dolardan başlayan modelin en üst versiyonları tam kapasite ile arasında 800 kilometreden daha fazla gidecek, 60 saniyenin altında 100 kilometre hıza ulaşabilecek, 6.350 kilograma kadar çekiş yapabilecek ve 2022’nin sonlarında üretime başlayacak. Musk’ın bunun nasıl çalışacağını açıklamamasına rağmen, üç motorlu bir kuruluma sahip olacak bu versiyon. Tekli motor düzeni, motoru arka aksta yer alır, çift motorlu kurulumlar her bir aksa bir motor koyar. Üçüncü motor acaba nerede olacak?

Olağandışı kısa ve 25 dakikalık sunumunda Musk, ne zaman pikabın üretime geçeceğini söylemedi. Ancak, ABD’nin en popülerlerinden biri olan pikap segmentine girmenin önemi hakkında konuştu. “Farklı bir şeye ihtiyacımız var. Artık sürdürülebilir enerjiye ihtiyacımız var, ”dedi.

Diğer modellerde olduğu gibi, Tesla Cybertruck modeline de düşünceli güzellikler verdi. 120 voltluk ve 240 voltluk elektrik prizlerine ve onboard hava kompresörüne sahip olup, kamyonu şantiyeler için mobil bir güç istasyonuna çevirebilecek. Elon Musk’ın daha önce Twitter’da paylaştıklarına göre, şehir içi kullanımda zor olabilecek park etme durumunda Cybertruck kendi kendine park edebilecek. Neden eklendiğini anlamakta güçlük çektiğimiz bir özellik de, en azından 9 milimetre tabanca kurşununa kadar kurşun geçirmez olması. Musk, Tesla tasarımcısı Franz von Holzhausen’i pencereye metal bir top atması için davet ettiğinde, büyük bir çatlama oluştu ve Musk için utanç verici bir sonuç oldu. Elon Musk “Bunu üretimde kesinlikle düzelteceğiz” dedi.

Aşağıdaki galeriden Tesla Cybertruck modelini inceleyebilirsiniz.

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck ne zaman çıkacak?

Tesla Cybertruck 2021’nin sonlarına doğru çıkacak.

Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.