BMW yakında resmen, Vantablack’in ürettiği dünyanın en siyah siyahı olan yeni bir X6’nın lansmanını yapacak. VBX6 Vantablack, Vantablack teknolojisinin mucitleri olan BMW ve Surrey NanoSystems iş birliğiyle yapılan bir gösteri aracıdır. Alman otomobil üreticisine göre, X6, Vantablack VBx2 boya kaplaması sunan dünyadaki tek araç.

BMW X6, mimari ve bilimsel uygulamalar için geliştirilmiş bir VBx2 varyantı ile kaplanmıştır. Boya, her açıdan minimum yansıma sağlayacak şekilde yüzde bir yarım küre yansımasıyla araç üzerine püskürtülür. Surrey NanoSystems’a göre, Vantablack iki boyutlu olarak algılanıyor ve bu yüzden VBx2’de kapsanan her şeyin üç boyutlu görünümünü kaybetmesine neden oluyor.

Vantablack, başlangıçta havacılık uygulamaları için oluşturulmuş olduğu gibi yaygın olarak “en siyah siyah” olarak kabul edilir. Şimdi birden fazla Vantablack kaplama ve VBx2 gibi boyalar var. VBx2’ye çarpan herhangi bir ışık, yansımanın aksine, ısıya dönüştürülerek absorbe ediliyor.

BMW, Frankfurt Motor Show’da VBX6 Vantablack’ı resmi olarak tanıtmaya hazırlanıyor. Büsbütün siyah araç hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilendirici videoları izleyebilirsin.

Arabanız ve motosikletiniz için aksesuarlar satın almak için tıklayın.

Vantablack BMW X6
Vantablack BMW X6

orum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.

Tamamen yeni ve elektrikli Fiat 500 tanıtıldı

“Daha iyi bir gelecek yaratmak için harekete geçme zamanı”