Kış ortasında ideal olarak çıkarmayı planlamış olan Dyson, doğal ışığı taklit eden özelleştirilmiş çözümler sunmak için yerel gün ışığı izleme özelliğini kullanan bir ışık olan Dyson Lightcycle Morph modelini tanıttı. Lightcycle Morph, kullanıcının görevi, yaşı, ruh hali ve yerel gün ışığına bağlı olarak tam ayarlanabilirlik sağlayarak Dyson Link Uygulamasına bağlanır.

Odaklanmış ışık için “Task”, daha az yoğun durumlar için “Indirect”, dramatik aydınlatma için “Feature” ve sıcak bir parıltı için “Ambient” lambanın sunduğu dört genel ışık ayarıdır. Ayrıca “Study”, “Relax”, “Precision”, “Boost”, “Wake-Up”, “Sleep” ve “Away” olarak adlandırılan önceden ayarlanmış modlar sunar. Kullanıcılar 20 adede kadar özel ışık ayarı kaydedebilir.

Yapay ışık hala insanlar için nispeten yeni bir kavram. Dyson, “evrimi 24 saate çekecek olsaydınız, yapay ışığın sadece yedi saniye boyunca var olacağını” belirtiyor. Bu nedenle, insan günlük ritimleri hala çoğunlukla güneşin doğal yükselişi ve ortamıyla senkronize. Lightcycle Morph’un uyarlanabilirliği, kullanıcılar için daha gerçekçi ve kişiselleştirilmiş bir aydınlatma ortamı oluşturmak için yapay ışığın tipik sınırlamalarının ötesine geçer.

Dyson Lightcycle Morph

Dyson Şef Mühendis Jake Dyson, “Dyson Lightcycle Morph ile amacımız çağdaş yapay aydınlatmanın temel kurallarına meydan okumak ve bir ruh bulmaktı. Böylece doğal gün ışığını takip eden ve farklı kullanımlar için akıllıca dönüşüm sağlayan bir ışık geliştirdik: Doğru ışığı, tam da ihtiyaç duyulan zamanda ve yerde sunmak.”

Dyson Lightcycle Morph

Dyson Lightcycle Morph şu anda Dyson’un web sitesinde 649,99 dolarlık masa lambası ve 849,99 dolarlık zemin lambası olarak satışa çıktı. Türkiye fiyatları ve çıkış tarihi için bizi takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Apple yeni MacBook Air ve iPad Pro modellerini tanıttı

Hız, bellek ve kullanıcı deneyimine odaklanılmış.

Saly’s Tiny House Sunrise şehirden kaçmak isteyenler için!

Şehirden çok mu sıkıldın? Al Tiny House’unu nerede yaşamak istiyorsan orada yaşa!

Adam Lister, Michael Jordan Baskı Serisi’ni satışa çıkardı

Michael Jordan’ın mirasına saygı duruşu.

Erikli’den ilk özel tasarım projesi: Erikli x Sudi Etuz

Erikli, SUDİ ETUZ markasının yılın yükselen tasarımcısı Şansım Adalı’nın tasarladığı şişelerle moda ile yaşamın kaynağı olan suyu buluşturuyor.