Swarovski, laboratuvar üretimi renkli elmaslar koleksiyonunu çıkaracağını duyurdu. Laboratuvarda yetiştirilen elmaslar, 2018’de beyaz versiyonlar üretmeye başladığı için 125 yaşındaki şirket için yeni bir şey sayılmaz.

Swarovski’nin yeni projenin ardındaki mantığı, en nadir elmas renk tonlarını yeniden yaratarak insanın yeniliklerini vurgulamak. “Madenden çıkarılan elmasların alanına bakarsanız, renkler çok, çok nadirdir, bu yüzden insanın yaratıcılığını kutlamamız ve maden alanında da mevcut olan ama çok, çok nadiren ve çok güzel bir 16 renk paleti oluşturmamız gerektiğini düşündük. Bu elmas renklerinin nadir olması nedeniyle pahalı.” şeklinde açıkladı Swarovski yönetim kurulu üyesi Markus Langes-Swarovski WWD’ye.

Swarovski Laboratuvar Üretimi Renkli Elmaslar

Laboratuvarda yetişen 16 yeni renkli elmas, dört stilden oluşan dört kategoriye ayrılacak ve her kategori farklı bir yaratıcı ortamı temsil edecek: moda, sanat, müzik ve mimari. Her kategori, 2.5 karatlık bir taşla gelecek bir ana renk tarafından yönetilecek, geri kalanı ise 0.25 ila 1.5 karatlık bir aralıkta sunulacak. WWD’ye göre, ana renk adları Androgyny Flamingo, Heavy Metal Cherry ve Gothic Cognac’ı içerecek.

Standart laboratuvarda yetiştirilen elmasların üretilmesi yaklaşık üç hafta sürüyor, ancak Swarovski’nin tasarladığı gibi daha karmaşık renkler, basınç tedavisi veya ışınlama tedavileri de dahil olmak üzere ek işlemler gerektirebilir. Swarovski’nin laboratuarda yetiştirilen elmas üretimi hala kristal işinin çok küçük bir parçası olmaya devam ederken, Langes-Swarovski, gelecekte çift haneli büyüme ile kendi ürün kategorisi olabileceğine inanıyor.

Swarovski, laboratuvar üretimi yeni renkli elmaslar koleksiyonunu Paris’teki Couture Moda Haftası’nda sunacak.

Louis Vuitton da geçtiğimiz günlerde bugüne kadar çıkarılmış en büyük elmas olan Sewelo Diamond’ı satın aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saly’s Tiny House Sunrise şehirden kaçmak isteyenler için!

Şehirden çok mu sıkıldın? Al Tiny House’unu nerede yaşamak istiyorsan orada yaşa!

Adam Lister, Michael Jordan Baskı Serisi’ni satışa çıkardı

Michael Jordan’ın mirasına saygı duruşu.

Erikli’den ilk özel tasarım projesi: Erikli x Sudi Etuz

Erikli, SUDİ ETUZ markasının yılın yükselen tasarımcısı Şansım Adalı’nın tasarladığı şişelerle moda ile yaşamın kaynağı olan suyu buluşturuyor.

Dominic Toretto’nun 1970 Dodge Charger R/T arabası LEGO seti oldu

“10 saniye veya daha azında, özgürüm!”