Geçen yıl, Japon otomobil üreticisi Lexus ilk lüks yatını tanıttı ve şimdi şirket Fort Lauderdale Uluslararası Boat Show’daki ilk denizcilik projesine olan Lexus LY 650 modeline daha iyi bir bakış ile karşımızda.

ABD merkezli lüks yat üreticisi Marquis Yachts tarafından geliştirilen ve inşa edilen Lexus LY 650, zarif tunç çizgileri ile vurgulanan şık siyah bir tasarıma sahiptir. Yat, üç güverteye sahiptir: ikincil kontrollere sahip bir üst güverte, bir salonu olan ana güverte ve altı yolcuyu barındırabilen ve uyuyabilen ana güverte altındaki üç kabin. Ana güvertenin salonu ayrıca, LY 650 için özel olarak tasarlanmış ısmarlama bir sistem olan entegre bir Mark Levinson Surround Ses ses ve eğlence sistemi ile donatılmıştır.

Performans açısından lüks tekne, her biri yaklaşık 1000 beygir gücü ile iten iki Volvo Penta IPS1350 deniz motoru ile desteklenirken, gövde, hem karbon fiber takviyeli plastikten hem de cam elyafı takviyeli plastikten oluşan hafif fakat güçlü bir malzemeden yapılmış yüksek teknoloji tasarımına sahiptir. Yat, akıllı telefonunuza bağlanan ve navigasyona yardımcı olmak için gerçek zamanlı bilgileri kullanırken gemideki çeşitli fonksiyonlara erişmenizi sağlayan yeni bir LY-Link kablosuz sistemi üzerinden de çalıştırılabilir.

“LY 650, gerçek bir lüks yaşam tarzı markası olmayı hedefleyen Lexus’un otomobilin ötesine geçme mücadelesini sembolize ediyor. Toyota ve Marquis Yachts arasındaki işbirlikçi bir ekip, verimlilik ve kaliteyi arttırmak için Toyota Üretim Sistemini tekne üretim tesisine tanıttı,” diyor Başkan Akio Toyoda. “Bu Lexus’un “CRAFTED” öngörülü misafirperverlik felsefesini ve lüks bir yat şeklinde bir gerçeklik olmak için detaylara titizlikle göstermesini sağladı. Gelişmiş, kaliteli LY 650’nin dünyadaki okyanuslardaki güzelliğini sergilemesini görmek için sabırsızlanıyorum. Bir mobilite şirketi olarak, denizde bile mobilite için yeni olasılıklar peşindeyiz.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saly’s Tiny House Sunrise şehirden kaçmak isteyenler için!

Şehirden çok mu sıkıldın? Al Tiny House’unu nerede yaşamak istiyorsan orada yaşa!

Adam Lister, Michael Jordan Baskı Serisi’ni satışa çıkardı

Michael Jordan’ın mirasına saygı duruşu.

Erikli’den ilk özel tasarım projesi: Erikli x Sudi Etuz

Erikli, SUDİ ETUZ markasının yılın yükselen tasarımcısı Şansım Adalı’nın tasarladığı şişelerle moda ile yaşamın kaynağı olan suyu buluşturuyor.

Swarovski laboratuvar üretimi renkli elmaslar koleksiyonunu duyurdu

Dünyanın en nadir taşlarına daha ucuz bir opsiyon olacak.