Londra’daki Croydon mağazasının açılmasının ardından Banksy, şu anda Gross Domestic Product™ online mağazasını duyurdu. İngiliz artist, kupa gibi ilk ev eşyalarını ve halıları, Glastonbury festivalinde Stormzy tarafından giyilen “kurşun geçirmez yelek” gibi önemli bir defalık parçaların yanı sıra ele alıyor. Gross Domestic Product™ (fiziksel ve çevrimiçi mağaza) sanatçı, geçtiğimiz yıl yasal bir savaşın ardından “Banksy” markasını güvence altına almak için sanatçı tarafından, markalı ürünlerini satmak için takasının yasal velayetini almaya çalıştı.

Yeni site “düşük gelirli müşterilerin ilk sürümlerini fiyatlandırdı” iddiasıyla farklı bir “sanat, ev hanımı ve hayal kırıklığı” seçimini içeriyor.” dedi Banksy HYPEBEAST’e. “Zengin sanat koleksiyonerlerinin şu anda alışveriş yapmaktan kaçınmaları isteniyor” diye de ekliyor. Fiyatlar, sitedeki bazı ürünler 10 £ GBP (yaklaşık 12 USD) kadar az bir fiyata satılıyor ve orijinal baskıları imzalananlar ise 500 GBP’den (yaklaşık 643 USD) başlıyor.

Banksy HYPEBEAST’e yaptığı açıklamada “Bu normal bir dükkan değil, demek istediğim gerçek bir dükkan, bir şeyler satıyor ve geri ödeme yapıyor ve veri korumasına uyuyor, ancak tüm ürünler bir fabrikada değil bir sanat stüdyosunda üretiliyor. Mümkün olan her yerde geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıyoruz ve gündüz içmenin kökleşmiş bir kültürü var, bu nedenle tedarik sınırlı ve size ulaşması biraz zaman alabilir. Bizimle alışveriş yapmak hayal kırıklığı yaratan bir perakende satış deneyimi olabilir, özellikle de bir satın alma işleminde başarılıysanız.” dedi.

Bir ürün satın almak isteyenlerin kişisel bilgilerini kaydetmeleri ve “Does art matter?” Sorusunu yanıtlayarak “bir robot olmadığını kanıtlamanız” gerekecek. Ayrıca, bu yanıtları müşterileri yapmaya çağıran komedyen Adam Bloom tarafından değerlendirilecektir. “Mümkün olduğunca eğlenceli, bilgilendirici veya aydınlatıcı” olarak yanıtlıyor. Banksy şunları ekliyor: “Sadece kar etmek için satın almak isteyen bütün insanları ayıklayamayız, ama sıradan olmayanları ayıklayabiliyoruz.”

Buradaki resmi Gross Domestic Product™ çevrimiçi mağazasını ziyaret ederek bir defalık parçalardan birini satın alırken şansınızı deneyin. Mağaza lansmanı, Banksy’nin Sotheby’nin Londra müzayedesinde “Devoted Parliament” resminin 9,5 milyon Sterlin (yaklaşık 12,2 milyon USD) tutarındaki rekor kıran satışını takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saly’s Tiny House Sunrise şehirden kaçmak isteyenler için!

Şehirden çok mu sıkıldın? Al Tiny House’unu nerede yaşamak istiyorsan orada yaşa!

Adam Lister, Michael Jordan Baskı Serisi’ni satışa çıkardı

Michael Jordan’ın mirasına saygı duruşu.

Erikli’den ilk özel tasarım projesi: Erikli x Sudi Etuz

Erikli, SUDİ ETUZ markasının yılın yükselen tasarımcısı Şansım Adalı’nın tasarladığı şişelerle moda ile yaşamın kaynağı olan suyu buluşturuyor.

Swarovski laboratuvar üretimi renkli elmaslar koleksiyonunu duyurdu

Dünyanın en nadir taşlarına daha ucuz bir opsiyon olacak.