Moskova merkezli mimar Alexander Nerovnya, minimalist binalarını geniş ve doğal olmayan bir manzaraya karşı inşa ederek, yapılı ve doğal çevre arasında güzel bir yan yana yerleştirmesi ile tanınıyor. Nerovnya’nın en yeni projelerinden biri olan SOL House, klasik mimariyi birleştirmenin sınırlarını “vahşi” çevre ile birleştirmeye devam ediyor. Nerovnya’nın ekibi binayı oluştururken üç tasarım prensibine sahipti: temiz şekiller, orijinal ve doğal malzemeler ve enerji verimliliği.

Doğa, çevreyi çevreleyen manzarayı yansıtan binanın büyük cam duvarları (Alexander Nerovnya’nın tasarımlarının önemli özellikleri) ile eve daha da yaklaştırılmış. Belirli açılardan bakıldığında, evin bazı bölümleri çevreye kusursuz bir şekilde karışıyor gibi görünüyor. SOL house’un iç mekanı açık kat planı ile bir devamlılık hissi yaratır; sadece ana yatak odası ve banyoyu ayrı olarak konumlar. İç mekan, camdan filtrelenen doğal ışığın miktarına bağlı olarak gün boyunca önemli ölçüde değiştirerek dış mekan ile iç mekan arasındaki boşluğu daha da kapatır.

Alexander Nerovnya Architecture geçtiğimiz günlerde Slovenya’daki Bohinj gölünün yakınında görünecek 12 villalık bir topluluk için planlarını açıkladı. Tasarımlar, binaların temiz, minimalist formlarını biçimlendirmek için aynı panoramik cam kullanımını da göstermiştir. Fotoğraflardaki SOL house projesine bakın ve mimari grubun projeleri hakkında daha fazla bilgi için Alexander Nerovnya’nın web sitesine gidin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saly’s Tiny House Sunrise şehirden kaçmak isteyenler için!

Şehirden çok mu sıkıldın? Al Tiny House’unu nerede yaşamak istiyorsan orada yaşa!

Adam Lister, Michael Jordan Baskı Serisi’ni satışa çıkardı

Michael Jordan’ın mirasına saygı duruşu.

Erikli’den ilk özel tasarım projesi: Erikli x Sudi Etuz

Erikli, SUDİ ETUZ markasının yılın yükselen tasarımcısı Şansım Adalı’nın tasarladığı şişelerle moda ile yaşamın kaynağı olan suyu buluşturuyor.

Swarovski laboratuvar üretimi renkli elmaslar koleksiyonunu duyurdu

Dünyanın en nadir taşlarına daha ucuz bir opsiyon olacak.