Toyota’nın lüks markası Lexus, daha şık ve sportif bir cabriolet oluşturmak için en şık modellerinden biri olan LC 500 coupe’nin üstünü açtı, convertible modelini ortaya çıkardı.

Kontrast beyaz iç mekana sahip yapısal mavi renk ile bitirilen yeni LC 500 Convertible, Inspiration Series modellerinin arasına katılıyor ve sadece 100 adet ile sınırlı özel bir model. Ancak kesinlikle çok güzel bir otomobil olmasına rağmen, Lexus performansının markanın itibarına da dayanacağından emin oldu.

Belirli bir yapısal sertlik derecesini kaybeden ve sert tavanlı emsallerine kıyasla ekstra ağırlık ekleyen çoğu üstü açılabilen modelin aksine, Japon şirket bu sorunların en son yaratımın başını mahvetmeyeceğinden emin oldu. Şasi sertliği, yeniden şekillendirilmiş ve yer değiştiren yapısal desteklerle iyileştirilmiş, arka ağırlığı düşük kalıp alüminyum süspansiyonlu destek ve özel olarak tasarlanmış bir sönümleyici kullanılarak düşük tutulmuştur. Tabii ki, Lexus, Convertible’ı aynı 5.0 litrelik V8 motorla donatarak LC 500’ün güç çıkışını da koruyarak, 471 beygir gücü ve 540 Nm torkunu 10 ileri otomatik şanzıman yardımı ile arka tekerleklerinden geçirdi.

İlgilenenler için, 2021 Lexus LC 500 Convertible 2020 yazında satışa çıkacak.

Aston Martin de tarihinin ilk SUV modeli DBX’i tanıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.