Eski Apple baş tasarım sorumlusu Jony Ive, bu yılın başlarında teknoloji firmasından ayrıldıktan sonra bundan sonra ne olacağı ile ilgili meraklı birçok hayran bıraktı. Ancak İngiliz tasarımcının mirası hala ayrılmadan önce başlattığı proje çalışmalarında ortaya çıkmaya başladı. Bu projelerden biri, Apple’ın Miami’de bulunan ve Aventura Alışveriş Merkezi’ndeki yeni “Aventura” Mağazası. Apple Aventura Store mimari projesinin arkasındaki tasarım firması Foster + Partners, mağazayı hayata geçirmek için Ive ile yakın çalıştı.

Amaç, South Beach’in kendine özgü Art Deco mimarisiyle harmanlanmış bir bina tasarlamak ve tasarım ekibi tarafından tasarlanan ince çelik ve beton sütunlarla desteklenen abartılı dalgalı beton çatıyı hayata geçirmekti. ”Apple Aventura Alışveriş Merkezi’nde dil ve önceliklilik Miami’nin beyaz Art Deco geleneklerinden ve ikliminden esinlenerek mekanını ve kültürünü ifade ediyor. ”diyor Foster + Partners’ın stüdyo başkanı Stefan Behling. Foster + Partners, Cupertino’da Apple Park’ı tasarlarken aynı beyaz betonu da kullandı, ancak “Bu, baskın yapısal sistem olarak beyaz prekast betona sahip ilk Apple mağazası” dedi Behling.

Apple Aventura Store

Tavandan tabana pencereler betonu tamamlıyor ve iki katlı alana bol miktarda ışığın girmesine izin verirken, iç mekan ağaçları yayılan iPhone, iPad ve MacBook ekranlarını yan yana getirir. Dahili stadyum koltukları olan bir amfi tiyatro ve büyük bir ekran mağaza içi görüşmelerde ve genius randevularında bir alan olarak işlev görecek şekilde mağazanın ortasına geçiyor. “Miami’nin dış mekan yaşam tarzından” esinlenen Apple ayrıca, insanların tesis ve dış mekan mobilyaları arasındaki cihazlarıyla toplanabilecekleri bir dış mekan Genius Grove avlusu yarattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saly’s Tiny House Sunrise şehirden kaçmak isteyenler için!

Şehirden çok mu sıkıldın? Al Tiny House’unu nerede yaşamak istiyorsan orada yaşa!

Adam Lister, Michael Jordan Baskı Serisi’ni satışa çıkardı

Michael Jordan’ın mirasına saygı duruşu.

Erikli’den ilk özel tasarım projesi: Erikli x Sudi Etuz

Erikli, SUDİ ETUZ markasının yılın yükselen tasarımcısı Şansım Adalı’nın tasarladığı şişelerle moda ile yaşamın kaynağı olan suyu buluşturuyor.

Swarovski laboratuvar üretimi renkli elmaslar koleksiyonunu duyurdu

Dünyanın en nadir taşlarına daha ucuz bir opsiyon olacak.