Tony Stark, Avengers: Endgame filminden sonra yok olmuş olsa da, hayranları LEGO’nun zırh kaplı süper kahramanı 35.000’den fazla lego tuğlası ile ölümsüzleştirdiğinden emin olabilirler.

Gerçek boyutlu devasa Iron Man modeli bu yıl San Diego Comic-Con’da sergilendi ve LEGO’nun Baş Model Tasarımcısı Greg Omartian ve Kıdemli Model Oluşturucusu Jeff Rushby’nin tasarlayıp inşa etmeleri 255 saat sürdü. 1,96 metre boyunda ve 85 kilogram ağırlığındaki model tam 35.119 adet LEGO tuğlası ile inşa edildi.

Yapım sürecini açıklayan Omartian, hepsinin, daha sonra modelin pozuna ve ihtiyaç duyulan parçalara referans olarak kullanılan Marvel’in 3D modeliyle başladığını söylüyor. O ve Rushby için, heykelin en çekici kısmı, Nano Gauntlet’in Iron Man’den geçen gücünü çoğaltmak için LED ışıklarla aydınlatılan şeffaf tuğlalardı, ancak inşa etmek kolay bir iş değildi: “Iron Man’i tasarlamanın en zor kısmı, muhtemelen ışıkları gözlere, Ark Reaktörüne ve eline dahil ediyor, çünkü modelde elektronik eklemek için fazla yer yok, bu yüzden modelin dış duvarını inşa ederken çok dikkatli olmalısınız.”

Heykeli oluşturmak için onlara çok fazla zaman ve emek harcamasına rağmen, Rushby buna tamamen değdiğini söylüyor: “Iron Man kadar önemli bir karakter inşa etmek ve modeli Comic-Con’a göndermek kesinlikle harika. Hayranları onu görebilir ve onunla etkileşime girebilir.”

Modele daha iyi bakmak ve tüm tasarım ve yapım süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoya göz atın.

LEGO’dan diğer haberler arasında LEGO Technic Land Rover Defender modeli de var.


Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saly’s Tiny House Sunrise şehirden kaçmak isteyenler için!

Şehirden çok mu sıkıldın? Al Tiny House’unu nerede yaşamak istiyorsan orada yaşa!

Adam Lister, Michael Jordan Baskı Serisi’ni satışa çıkardı

Michael Jordan’ın mirasına saygı duruşu.

Erikli’den ilk özel tasarım projesi: Erikli x Sudi Etuz

Erikli, SUDİ ETUZ markasının yılın yükselen tasarımcısı Şansım Adalı’nın tasarladığı şişelerle moda ile yaşamın kaynağı olan suyu buluşturuyor.

Swarovski laboratuvar üretimi renkli elmaslar koleksiyonunu duyurdu

Dünyanın en nadir taşlarına daha ucuz bir opsiyon olacak.