Karavanlar bir zamanlar yoldaki en geleneksel taşıtlardı. Büyük, kereste ve kötü bir ’70’lerin dairesine benzeyen iç ve dış stil ile eski bir traktör römorkuyla geçti, RV’ler emeklilik setiyle en popülerdi. Çevik, verimli ve modern bir dairede bulunmayacak stil ve temalarla macera dünyasına girildi. Bu tam olarak Hymer VisionVenture konseptinin, en yeni Mercedes-Benz Sprinter’ı temel alan bir pop-up kamp minibüsü ile uyum sağladığı yerdir. Her şey titizlikle mevcut alanı en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanırken, tasarım bunun bir minibüsün içinde olduğuna inanan açık, havadar bir his yaratıyor. İki sıra aşk koltuğu büyüklüğünde kanepeler arka boyunca uzanıyor ve bagaj kapağı dışarıyı içeriye sokmak için açılıyor. Bir merdiven açılır uyku alanına kadar uzanıyor ve bir mutfak ve alt katta yer alan küçük bir mutfak dolduruluyor. Bir kavram olsa da, Hymer bunu yakın geleceğin bir vizyonu olarak görüyor, ancak üretim için herhangi bir plan olmadığını açıkladı.

Hymer VisionVenture Karavan

Barbekü ve pnömatik açılır tavan ile 3D baskı, kızılötesi yansıtıcı boya, çatı ve arka veranda: BASF ile birlikte geliştirilen Mercedes-Benz tabanlı konsept aracı VisionVenture tasarım, kendine yeterlilik ve hafif inşaası açısından yeni bir çığır açıyor. Konsept karavan, 2025’te modern seyahatin nasıl bir şey olabileceğini ön plana çıkarıyor. Hymer’ın öncü ruhunu ve yenilikçiliğini, BASF’ın 20’den fazla yenilikçi materyali ile birleştirerek mevcut ve gelecekteki endüstri trendlerine ileriye dönük bir yanıt sunuyor.

Hymer VisionVenture Karavan

Mercedes-Benz Sprinter şasi üzerine inşa edilen VisionVenture, entegre ön tasarımı tamamen kendi başına yeni bir karavan kategorisi yaratan ve kabin ile karoser arasındaki uyumlu geçişler ile hassas konturları değiştiren bir konsept aracıdır. Orijinal kapıları, farları ve radyatör ızgarasının bulunduğu kasa davlumbazı korunmuş, ancak ön cam daha ileri kaydırılmış ve A sütunu, motor kaputu ve tavan lambası yeniden dizayn edilmiştir. Yol dışı kullanım için dört tekerlekten çekiş dahildir. Tekerlek kemer paneli ve seçilen gövde parçaları, onlara son derece sağlam, kauçuk benzeri bir kalite kazandıran 3D baskı teknikleri kullanılarak üretilir. Ayrıca çarpıcı koyu yeşil renkteki son derece dayanıklı boyadır: sıcaklık düzenleyici, enerji tasarruflu Chromacool teknolojisi, BASF’nin aracın yüzey sıcaklığını 20 ° C ve iç mekan sıcaklıklarını 4 ° C’ye kadar azaltır. Ayrıca klasik beyaza bir alternatif sunarak daha kişisel bir görünüm sağlar.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saly’s Tiny House Sunrise şehirden kaçmak isteyenler için!

Şehirden çok mu sıkıldın? Al Tiny House’unu nerede yaşamak istiyorsan orada yaşa!

Adam Lister, Michael Jordan Baskı Serisi’ni satışa çıkardı

Michael Jordan’ın mirasına saygı duruşu.

Erikli’den ilk özel tasarım projesi: Erikli x Sudi Etuz

Erikli, SUDİ ETUZ markasının yılın yükselen tasarımcısı Şansım Adalı’nın tasarladığı şişelerle moda ile yaşamın kaynağı olan suyu buluşturuyor.

Swarovski laboratuvar üretimi renkli elmaslar koleksiyonunu duyurdu

Dünyanın en nadir taşlarına daha ucuz bir opsiyon olacak.