Nike, Kevin Durant‘ın Nike Basketbol ayakkabısına şimdiye kadar yerleştirilmiş en güçlü Zoom Air teknolojilerinden çoğuna sahip olan yeni Zoom KD 13 modelini resmen tanıttı. Durant’ın oyunu “Slim Reaper” nom de guerre’ye ölümcül bir hız, patlayıcılık ve incelik yakışması sunuyor, böylece KD 13 her zamankinden daha duyarlı bir saha hissi vermeyi amaçlıyor.

İlk olarak KD 12 modelinde sunulan, doğrudan tabanın altına yerleştirilmiş tam ayak Zoom Air birimi olan Zoom Strobel teknolojisi yine kullanıldı ancak, önemli bir fark var. KD 12’nin topukta çift istifli Zoom kullandığı yerlerde, KD 13 iki katına çıkan teknolojiyi ön ayağa taşır ve yukarıda bahsedilen Zoom Strobel’in altına ikinci bir böbrek şekilli yastıklama parçası yerleştirir. Bu, ayağın topunun hareketini teşvik eder ve kullanıcıyı tam anlamıyla ayak parmaklarında oynamaya iter, ikiye katlanan yastıklama üniteleri, tek bir Zoom parçası ile elde edilemeyen bir tepki seviyesi için birlikte çalışır.

Nike Zoom Kıdemli Yaratıcı Direktörü Ross Klein, “Zoom Bag’in arkasındaki amaç ayak altındaki mekanik bir yay ile aynıdır” diyor. “Bir yayın özü, içine koyduğunuz enerji miktarını geri vermektir. KD 13 modelinde yayı, sistemde daha fazla gezmek ve daha fazla enerji geri almanıza olanak tanıyan çift istifli ön ayak Zoom şeklinde ikiye katlıyoruz.”

Görünüşe göre KD 13, orta taban içine daldırılmış, alçak bir Swoosh ile sağlam bir 5/8 kesim sunar. Üst üste bindirilmiş kanatlar, hafif ve gevşek bir oturmayı tercih ettiği bilinen KD için önemli olan toplu eklemeden desteği artırır. Dış tabandaki dairesel bir çekiş deseni çok yönlü tutuş sağlar ve Durant’ın yeni numarası #7 ön ayak kısmında bulunur.

Nike Zoom KD 13 Kevin Durant

Nike KD 13 basit bir “Siyah/Beyaz” model çıkacak olsa da, diğer birçok stil de duyuruldu. Elle çizilmiş detayları ve lacivert/siyah tonları olan bir “GPlanet of Hoops”, Versace tarzı altın zincir baskıya sahip bir “Hype”, zengin yeşil tabanı ve yumuşak pembe/sarı kaplamaları olan rahat bir “Chill” var, ızgaralı bir üst kısmı ve görünüşte Brooklyn Nets’in alternatif formalarını sallayan mermer bir dış taban desenli “Home Team” ve Jordan Brand’ın imza paletini anımsatan “Bred” renk paleti olacak.

Nike Zoom KD 13 6 Nisan 2020 tarihinde, “Siyah/Beyaz” uluslararası sürümüyle ve Büyük Çin’e özel olan “Planet of Hoops” renk paleti ile piyasaya sürülecek. “Hype” tarzı 10 Nisan’da Kuzey Amerika’da, ardından “Siyah / Beyaz” Kuzey Amerika’da 17 Nisan’da yayınlanacak. “Chill” 24 Nisan’da Kuzey Amerika’da, “Home Team” ve “Bred” için küresel sürümlerle yayınlanacağı tarihler 1 Mayıs ve 1 Haziran’a isabet ediyor. Her çift için perakende satış 999,90 TL olarak belirlendi ve Nike Türkiye online mağazasında satışa çıkacak.

Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

New Balance 990v6 Grey modelinden resmi görseller geldi

40 yıl önceki piyasaya çıkışından sonra New Balance 990 çeşitli görünümler gördü.…

Dior x Jordan iş birliğinin heyecanla beklenen Air Jordan 1 High OG modeli duyuruldu

Nisan 2020’de sadece Dior mağazalarında satışa çıkacak.

Kawhi Leonard’ın ilk imza ayakkabısı tanıtıldı: New Balance “KAWHI”

Kısaca “KAWHI” ismi verilmiş.

Dior x Jordan “Air Dior” Kapsül Koleksiyonu ortaya çıktı

Koleksiyonu modelleyen isim ise Travis Scott oldu.