Mercedes-Benz, 1900’lerin başındaki tasarım duyarlılıklarına bakarak ve Mercedes adını taşıyan ilk otomobilin fütüristik bir yeniden hayal gücünü yaratıp, yenileden tasarlanmış 1901 35 PS modeli olan Vision Mercedes Simplex ile Nice’teki yeni tasarım merkezinin açılışını kutladı.

Öndeki büyük beyaz motor ve radyatör modülü ve arkada açık mavi renkli iki kokpit bulunan konsept otomobilin 35 PS tasarım referansları olan Vision Mercedes Simplex adını aldı. Tabii ki, orijinalin aksine, yeni konseptin dört dıştan takma tekerleği, merkezi monokok gövdedeki donanımın çoğunu ortadan kaldıran dört elektrikli motorla (yalnızca lastikler hareket eder) çalıştırılıyor. Bunun yerine, radyatör örtüsünün yerine altın renkli bir çerçeve ve 1900’lerin başlarında eski Mercedes logosunu gösteren bir 3D ekran yerleştirildi. Kontroller ve ekranlar, otomotiv tasarımının geçmiş yıllarını kopyalarken, rose gold renginde detaylandırma ve karbon fiber arka bağlantıların daha modern dokunuşları ile karşılaştırılarak minimumda tutulur.

Modern otomotiv standartları ve düzenlemeleri göz önüne alındığında, bu konsept otomobilin tüketiciler için üretilmesi pek olası değil ancak yine de otomotiv tarihinin ve ileriye dönük yolculuğunun güzel bir kutlaması. Aşağıdaki Vision Mercedes Simplex modeline bakın ve daha fazla bilgi edinmek için konseptin resmi sitesini ziyaret edin.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.