Şimdiye kadar Porsche Taycan modellerini Turbo ve Turbo S olarak gördük, şimdi Porsche daha ucuz bir Taycan modelini bizlere verdi. Şirket elektrikli spor otomobilin orta sınıf versiyonu olan Porsche Taycan 4S modelini Instagram’da ortaya çıkardı.

Porsche Taycan 4S 420 kW güç (yaklaşık 630 beygir gücü) ile çıkacak, Taycan Turbo için bu veriler 500 kW ve Turbo S için 560 kW. Porsche ayrıca 4S modelinin iki pil boyutunda olacağını ortaya koydu. Normal 4S, 79.2 kilowatt saat, 1.221 kiloluk lityum-iyon pil veya “Performance Battery” kullanmaktadır. Ek seçenek olarak alıcılar, 92.3 kilowatt saat ve 1.389 kiloluk paketi paketleyen “Performance Battery Plus” için daha fazla ödeme yapabilirler. Bu, daha pahalı olan Turbo ve Turbo S modellerinde bulunan aynı ünitedir. Selefi gibi, 4S de Porsche’nin 800 voltluk şarj teknolojisini kullanacak.

Akü boyutuna bakılmaksızın, Taycan 4S, bir çift elektrikli motordan gelen dört tekerlekten çekişli sürüşle diğer Taycan modellerine göre biraz daha iyi bir aralık sunar ve 248 km/saat en yüksek hıza ulaşırken 3,8 saniyede 0’dan 100 kilometre hıza ulaşır.

Fiziksel olarak Taycan 4S, sadece modele özgü bir ön tampon, yeni görünüm yan etekleri ve siyah bir arka difüzörle ayrılmış Turbo’ya çok benziyor. Porsche yeni modelinin rengini “frozen blue metallic” olarak açıkladı.

Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.