Ford, tamamen elektrikli bir dört kapılı çapraz geçiş SUV’unun piyasaya sürülmesiyle geleneksel spor coupe serisini 55 yıl sonra ilk kez genişleten aracı olan Mustang Mach-E modelini resmi olarak tanıttı.

Mach-E için standart 75.7-kWh batarya ve 255 BHP ve 414 Nm tork sunan arkadan çekişli modelden Mustang Mach-E GT ve GT Performance Edition adı verilen serinin en güçlü modellerine kadar farklı modeller ile geliyor.

En güçlü modellerin her biri, 459 BHP ve 830 Nm tork sunar ve GT Performance Edition, 3 saniye civarında 0-100 kilometre/saat hızlanma zamanı hedefler. Mustang soyunun spor mirasıyla uyum içinde olan araçlarda müşteriler, Brembo’nun yepyeni performans Flexira alüminyum kaliperleri ile donatabilecek ve tamamen yeni arabanın potansiyelini yüksek olan son performans Mustang’lere benzer bir süspansiyon sistemi yardımıyla deneyimleyebilecekler.

Ford, standart versiyonda 370 kilometre, daha iyi kullanım için ön ve arkadaki tork çıkışını ayarlayabilen, dört tekerlekten çekişli varyant üzerinde 336 kilometre menzil hedefliyor. Daha uzun menzilli 98.8 kWh pil takımı ile Ford, arkadan itişli modelde en az 480 kilometre menzil elde edeceğini tahmin ediyor.

Dış tasarımda, Mach-E şişkin çamurlukları, üçlü çubuk arka lambaları ve güçlü farları ile bir dizi Mustang tasarım unsurunu yansıtıyor. Ön kaputu hafifçe oyulmuş bir kaplama alırken, arka kısmı mevcut Mustang ürününü yansıtıyor. Fiyatlar, standart sürüm için 43.895 dolardan başlayacak ve en yüksek seviye GT, vergilerden ve masraflardan önce 60.500 dolara mal olacak. Tabi bu fiyatlar maalesef Türkiye için değil Amerika için.

Aşağıdaki galerideki Ford Mustang Mach-E modeline bir göz atın. 2020’nin sonlarına doğru yollarda göreceğimiz elektrikli araba için Ford’un web sitesini inceleyin.

Ferrari de yeni iki kapılı coupe modeli Roma’yı tanıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.