Audi, RS serisi performans araçlarına yeni eklenen, RS Q3 mini SUV ve Sportback versiyonuna gelen iki yeni modelini tanıttı. Her ikisi de, 394 BHP ve 480 Nm tork üreten kompakt 2,5 litrelik TFSI motorunu paketliyor ve bu da daha hızlı aile otomobilini 0-100 kilometreye 4,5 saniyede ulaştırıyor.

Bu süper otomobil ayarındaki rakamları, yedi ileri vitesli çift kavramalı şanzıman ve Alman üretici Audi’nin Quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ile destekleniyor. Her iki RS Q3 de 250 km/saat hızda zirve yapıyor, ancak sınır kaldırıldığında ve zorlandığında 278 km/saat hıza ulaşması gerçekleşebilir.

Standart Audi RS Q3 aşağıda “Tango Kırmızısı” renginde görülüyor ve daha önce olduğundan daha kaliteli bir gövde kiti ile stilini tamamlıyor; bu da elden geçirilmiş beş silindirli bir motor sayesinde selefinden 26 kg daha hafif. Daha kızgın ve arketip RS görünümü için, “Kyalami Green”de görülen Sportback yinelemesini tercih edin. Bu versiyon 45 mm daha düşüktür ve isteğe bağlı Black Pack dış detaylandırma ve imza oval egzoz boruları ile tamamlanan bir bodur ve dikilen görünüm için daha alçak bir tavan çizgisine sahiptir.

Avrupa’da 63,600 euro fiyat etiketi ile başlayacak Audi’nin performanslı mini-SUV’lerinin Türkiye fiyatları için henüz bir bilgi yok. RS serisini genel olarak Türkiye’de yolda görme olasılığımız Şirinler’i görme olasılığımız ile eşit olduğundan, uslu durursak belki bir Audi RS Q3 modeli görebiliriz.

Audi RS Q3 Mini-SUV “Tango Red” ve Audi RS Q3 Sportback “Kyalami Green”


Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.