Audi, 2019 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda 599 BHP üreten bir V8 çift turbo motoru bulunan ultra lüks SUV’si RSQ8 modelini tanıttı.

Audi RSQ8 Nürburgring pistini 7:42:2 dakikada geçerek en hızlı SUV ünvanını elde etti. Bu başarıya 800 Nm tork sunan Lamborghini motoru ile RSQ8 sadece 3,6 saniyede 0’dan 100 kilometre/saat hıza ulaşarak elde etti.

Audi’nin yeni amiral gemisi SUV, RS seramik frenlerle donatıldığında 303 kilometre/saatlik bir hıza ulaşacak. Ayrıca Audi, otomobilin seyirinde, yakıt tasarrufunu arttırırken ve çevresel etkisini azalttığında sekiz silindirinin yarısını kapatmasını sağlayan teknolojiyi uygulayarak, yanmalı motorun geleceğini gösteriyor.

Diğer çevre dostu özellikler arasında, otoyol hızlarında ve daha yüksek hızlarda seyahat ederken sürtünmeyi azaltmak için 40 mm aşağıya düşecek olan yuvarlanma önleyici süspansiyonu bulunur. Aynı süspansiyon teknolojisi, arazi dışındayken aracı 50 mm yükseltir ve yumuşak bir sürüş için sürüş koşullarına bağlı olarak direksiyon sistemi ile çalışır.

Yepyeni ve ihtişamlı Audi RSQ8 modeline aşağıdaki galeride bir göz atın. Modelin 2020 yılında çıkacağı bildirilirken, kesin bir tarih verilmedi.

Aston Martin de tarihinin ilk SUV modeli DBX’i duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.