Valve, her 2004 oyuncusunun Mart ayında bir VR seti almasını sağlamak üzere. Klasik oyun serisi Half-Life‘ın ünlü oyun geliştiricisi ve yaratıcısı, benzersiz bir devam oyunu olan Half-Life: Alyx ile geri döndü.

2007’de Half-Life 2: Episode 2 oyununun çıkmasından bu yana, tüm oyuncu topluluğu, on iki yıldır sabırla bekliyordu. Yıllarca süren sessizliğin ardından Valve, bir sonraki Half-Life oyununu nihayet duyurdu ancak bu bir VR oyunu.

Şimdiye kadar, sosyal medyadaki hayranlardan karışık tepkiler geldi. Bazıları Half-Life dünyasına geri dönmek için heyecanlanırken, diğerleri oyunu oynamak için bir VR setine ihtiyaç duyduklarından dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını söylüyor.

Bugün Valve, ilk ve ikinci Half-Life oyunlarının olayları arasında gerçekleşecek olan oyun için son derece etkileyici bir fragman çıkardı. Hikayesi, Alyx Vance ve babası Eli olarak adlandırılan karakterleri, Combine’a karşı bir direniş örgütlemek için çalıştıkları zamandan döndürecek.

Valve’ın kurucusu Gabe Newell’in bir basın açıklamasında, “Valve’daki herkes Half-Life dünyasına geri dönmekten heyecan duyuyor” diyor. “VR bize enerji verdi. Teknolojiye ve kendimize çok yatırım yaptık. Ama biz aynı zamanda kalpten oyun geliştiricileriyiz ve kendimizi bir VR oyununa adamak bu hırslı olduğumuz kadar da heyecanlıyız.”

Half-Life: Alyx, Source 2 motorunda çalışıyor ve tüm PC tabanlı VR setler üzerinden Steam’de oynanabilir. Bu, Valve’in Index VR seti ve HTC Vive cihazının yanı sıra, PC bağlantı kablosu ve Microsoft’un Mixed Reality seti bulunan Oculus Quest’i de içeriyor. Üzgünüz konsol oyuncuları, bir dahaki sefere iyi şanslar!

Half-Life: Alyx 20 Mart 2020’de piyasaya sürülecek. Oyunu buradan ön sipariş edin. Half-Life VR oyunu için heyecanlı mısınız? Yorumlarda bize yazın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Breaking Bad Monopoly ile “en tepeye” ulaşabilecek misiniz?

Ünlü dizinin uyumlu Monopoly versiyonu en tepeye ulaşmanızı sağlayacak.

Uno minimalist tasarımı ile dikkat çekiyor: Minimalista

Minimalista ile oyun olgunlaşıyor.

2020 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

Oscar Ödülleri’nde kazananların tam listesine bir göz atın.

LEGO’dan heyecanlandıran Super Mario paylaşımı

Nintendo’nun süper tesisatçısı mini figür mi olacak?