Google, Fransız turist cazibe merkezi Versay Sarayı için en büyük fotogrametri projesini üretti ve Louis XIV’in kraliyet mülkünün sanal gerçeklik turunu gerçekleştirdi. Bir HTC Vive veya Oculus Rift kullanarak kullanıcılar, Kral ve Kraliçe Devlet Daireleri, Kraliyet Opera Binası, Kraliyet Şapeli ve Hall of Mirrors gibi kalenin 21 odasının yanı sıra 36,000 metrekarelik iç mekanının geri kalanını da ziyaret edebilecekler. Heykeller, resimler ve duvar halıları dahil olmak üzere mekanda bulunan tüm sanat eserlerini sergileyecek.

Steam’deki açıklamaya göre:

“Goblenler, resimler, tavanlar, heykeller ve mobilyalar, Versay hazinelerine sınırsız ve ayrıcalıklı erişim sağlamak için kontrol aygıtınız her şeye ulaşabilir”, deniyor Steam açıklamasında. “Daha samimi bir deneyim için, gece moduna geçin ve sarayı gaz lambalarının ışığında keşfedin.”

Tur, deneyimi görselleştirmek için 4 TB’ın üzerinde veri ve 15 milyar dokulu piksel topluyor. Ancak bir VR headset’iniz yoksa, Google Versay Sarayı içinde bulunan nesneler, eserler ve resimler de dahil olmak üzere 390’ın üzerinde varlık içeren bir çevrimiçi sergi yayınladı.

Versay Sarayı’nı Google’ın Sanat ve Kültür sitesinden ücretsiz olarak ziyaret edin.

Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saly’s Tiny House Sunrise şehirden kaçmak isteyenler için!

Şehirden çok mu sıkıldın? Al Tiny House’unu nerede yaşamak istiyorsan orada yaşa!

Apple yeni MacBook Air ve iPad Pro modellerini tanıttı

Hız, bellek ve kullanıcı deneyimine odaklanılmış.

Karantina Sonrası Hayali: Kruger Shalati Train Lodge

Benzersiz, egzotik ve manzaralarla dolu tüm beklentilerinizi karşılayacak.

Samsung Unpacked etkinliğinde neler tanıtıldı?

Özellikle Galaxy S20 Ultra modeli oyunu değiştireceğe benziyor.