Dünyanın en hızlı otonom treni, 2022 Pekin Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarının öncesinde Çin’de hizmete açıldı. Pekin ve Zhangjiakou şehirlerini birbirine bağlayan tren, 217 MPH’ye (350 kilometre/saat) ulaşabilir, başkentten ana kayak etkinliği alanına seyahat süresini üç saatten bire indiriyor ve bazen bu 172 kilometrelik mesafeyi 45 dakikada tamamlayacak.

Trenler bir zaman çizelgesine göre çeşitli istasyonlarda otomatik olarak başlayacak ve duracak, duraklar arasındaki sınırlara bağlı olarak hızları daha da değiştirecektir. Acil bir durumda izleme görevlisi görevlendirilecektir. Projenin tamamlanması dört yıl sürdü ve Çin Seddi’ne erişmek isteyenler için Badaling Changcheng’de bir durak da dahil olmak üzere toplam 10 istasyona sahip. İlk tren 30 Aralık’ta, başkentten kayak etkinliklerine ev sahipliği yapacak ve Olimpiyat köyüne en yakın istasyon olan Taizicheng’e ulaşarak başladı.

Dünyanın en hızlı otonom treni hattındaki yerleşik özellikler arasında kış sporları malzemeleri için depolama alanları, 5G dokunmatik ekran kontrol panelleri olan koltuklar, gerçek zamanlı güvenlik sensörleri ve daha fazlası yer alıyor. İstasyonlarda yüz tanıma teknolojisi ve robotlar yolculara biniş, yön, check-in ve bagaj konularında yardımcı olacak.

Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saly’s Tiny House Sunrise şehirden kaçmak isteyenler için!

Şehirden çok mu sıkıldın? Al Tiny House’unu nerede yaşamak istiyorsan orada yaşa!

Apple yeni MacBook Air ve iPad Pro modellerini tanıttı

Hız, bellek ve kullanıcı deneyimine odaklanılmış.

Karantina Sonrası Hayali: Kruger Shalati Train Lodge

Benzersiz, egzotik ve manzaralarla dolu tüm beklentilerinizi karşılayacak.

Samsung Unpacked etkinliğinde neler tanıtıldı?

Özellikle Galaxy S20 Ultra modeli oyunu değiştireceğe benziyor.