Nike, nihayet Move To Zero girişimi ile sıfır karbonlu, sıfır atık şirketi olmayı hedefliyor ve Swoosh’un ayak izini azaltmaya yönelik son çabası uygun şekilde adlandırılan “Move to Zero” giyim koleksiyonunu ortaya çıkardı. Kapüşonlular, sweatshirtler ve tişörtler gibi klasik atletik parçalardan oluşan “Move to Zero” teklifleri geri dönüştürülmüş polyester ve sürdürülebilir pamuk kullanıyor, yenilikçi bir doğal boyama teknolojisine başvuruyor ve her ürünle %90 veya daha iyi desen verimliliğini karşılıyor.

Nike Move to Zero Koleksiyonu

Koleksiyonun öne çıkan parçası % 100 geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen astarsız bir Nike Sportswear Windrunner ceketidir. Kordon ve fermuarlar bile, Nike’ın ayakkabı üretimi ve geri dönüşüm sürecinden gelen ekstra malzemelerin bir karışımı olan Nike Grind’den yapıldığı için çevre dostu. Pamuklu tam fermuarlı kapüşonlar, tişörtler, joggers ve şortlar en az %60 oranında organik veya geri dönüştürülmüş kumaşlardan yapılmış ve atıkları azaltmak için oluşturulan özel üretim teknikleri ile bir araya getirilmiştir.

Nike TR

Kadın kıyafetleri de tabi ki mevcut, yani elbiseler, şortlar ve mürettebat parçaları, düşük omuzlu bir sweatshirt gibi. Erkek kıyafetleriyle aynı yöntemleri kullanarak koleksiyonun sağlıklı ahlakına uyumlu ve herkes için bir parça olmasını sağlıyorlar.

Nike Move to Zero giyim koleksiyonu yaz aylarında Nike.com ve mağazalarda satışa çıkacak. Henüz satış fiyatları ile ilgili herhangi bir bilgilendirme yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Supreme x Barbour Spring 2020 Kapsül Koleksiyonu

Islak havanın sıcaklığını geri getiriyor.

Automobili Lamborghini x Supreme koleksiyonu ortaya çıktı

Ceket, tişört, tulum, hokey forması, bere ve daha fazla parça Lamborghini’nin meşhur boğa logosu ile kaplanmış.

Dior x Jordan iş birliğinin heyecanla beklenen Air Jordan 1 High OG modeli duyuruldu

Nisan 2020’de sadece Dior mağazalarında satışa çıkacak.

Dior x Jordan “Air Dior” Kapsül Koleksiyonu ortaya çıktı

Koleksiyonu modelleyen isim ise Travis Scott oldu.