Hedi Slimane, 2018’de marka için yaratıcı yönetmen rolünü üstlendiğinden beri CELINE için ilk parfüm koleksiyonunu piyasaya sürecek. Koleksiyondaki 11 parfümün dokuzu Ekim’de piyasaya çıkacak, geri kalan ikisi 2020’de mağazalara gelecek. 11 parfüm unisex olarak pazarlandı, gündüz için sekiz, geceleri üç koku ile tamamlandı.

11 koku, birleştirici bir toz nota içeriyor ve 60’ların ve 70’lerin Fransız parfümlerinden ilham alıyor. CELINE, parfümler için tam açıklamaları açıklamamasına rağmen, koleksiyonda ayrıca iris, ağaç yosunu, şipre ve gül notaları da yer alacak.

Slimane, yaşamındaki deneyimlerden ve yerlerden gelen kokuları seçti. Parade, Saint-Germain-des-Prés, Dans Paris, Köln Française, La Peau Nue ve Eau de Californie de dahil olmak üzere altı “günlük” koku, üç “akşam” kokusuyla birlikte – Black Tie, Sürüngen ve Gece Kulübü . Günde iki koku, Bois Dormant ve Rimbaud, 2020’de piyasaya sürülecek.

Slimane kokuları saklamak için siyah lake kapaklı cam ve dikdörtgen bir şişe tasarladı. Şişe, Art Deco motiflerin yanı sıra 17. Yüzyıl stillerinden esinlenmiştir. Ambalaj aynı zamanda, etiketin Hôtel Colbert de Torcy’deki atölyesinde bulunan ahşap panellerden esinlenen gravürü içeren şişenin beraberindeki kutusuyla CELINE’e hürmet ediyor. CELINE’in sembolik “triomphe”ı da parfüm şişesinin kapağında bulunuyor.

Koku koleksiyonunun Ekim ayındaki lansmanına denk gelmek için Slimane ayrıca Paris’te 390 Rue Saint-Honoré’de bir CELINE parfüm butiği kuracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Arsenal resmi kıyafet ortağı Los Angeles markası 424 oldu

Hector Bellerin’in yakın dostu Guillermo Andrade’nin ortağı olduğu 424 erkek ve kadın takımlarının kıyafetlerini üretecek.

Supreme x Barbour Spring 2020 Kapsül Koleksiyonu

Islak havanın sıcaklığını geri getiriyor.

Dior x Jordan iş birliğinin heyecanla beklenen Air Jordan 1 High OG modeli duyuruldu

Nisan 2020’de sadece Dior mağazalarında satışa çıkacak.

Automobili Lamborghini x Supreme koleksiyonu ortaya çıktı

Ceket, tişört, tulum, hokey forması, bere ve daha fazla parça Lamborghini’nin meşhur boğa logosu ile kaplanmış.