İsveç merkezli otomobil üreticisi Volvo, kompakt crossover’ının tamamen elektrikli bir versiyonu olan yeni XC40 Recharge modelini tanıttı. Dört tekerlekten çekişli bir elektrikli güç aktarma powertrain kullanan motorları, 408 beygir gücüne eşdeğer bir toplam 304 kW üretebiliyor. En önemlisi, EV şarj başına 400 kilometreden fazla bir menzile sahiptir ve hızlı bir şarj aleti kullanırken sadece 40 dakikada yüzde 80’e kadar şarj edilebilir.

Estetik olarak, artık bir motora ihtiyaç duyulmadığından, Sage Green aracı artık altında sadece küçük bir yarık ve ayrıca kaputun altındaki kargo alanı olan kapalı bir ızgara taşıyor. Tavan ve ayna kapakları, daha hafif renkli olan gövdeye karşı bir kontrast çizgisi için siyah renkle boyanmış. İç kısmı, markanın Google Assistant, Google Maps ve hatta Google Play Store’u destekleyen yeni Android destekli bilgi eğlence sistemi ile donatılmış.

Volvo’ya göre, yeni XC40 Recharge, gelebilecek birçok elektrikli araçtan sadece biri. Gelecek beş yıl boyunca her yıl yeni bir elektrikli otomobil ortaya çıkarmayı planlayan şirket, nihayetinde küresel satışların yüzde 50’sini 2025 yılına kadar elektrikli araçlara kaydırmayı umuyor. Kalan yüzde 50, umuyorlar ki, yalnızca hibritlerden oluşacak.

Volvo XC40 Recharge

Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.