Porsche, piyasaya çıkmaya hazırlanan Taycan modelinin zarif ve yenilikçi iç mekanının ilk görüntülerini ortaya çıkardı. Otomobil üreticisinin ilk tam elektrikli üretim aracı, Tesla’yı “Misyon E” projesi kapsamında ele alma planlarını açıkladıktan sonra, 2018’de bir bekleme listesi açıkladığından beri ilgi uyandırdı. O zamandan sonra da Porsche, yeni modelinin Apple Music ile entegre geleceğini ve 3 yıl ücretsiz şarj sunacağını açıkladı.

Taycan, Tesla’yla ağır bir şekilde karşılaştırılırken, iç mekan çok uzakta olduğunu gösteriyor. Kabin, büyük bir ekrana karşılık çok sayıda arabirime sahiptir ve tanıdık geniş gösterge paneli ve minimum gösterge paneli de dahil olmak üzere, 1963 model orijinal 911’den ilham almaktadır. Porsche AG’de Porsche İç Tasarım Stili Direktörü Ivo van Hulten, “Taycan iç tasarımı, marka için tipik tasarım öğelerini yeni bir kullanıcı deneyimi ile birleştiriyor ve sade şıklığı ile etkiliyor” dedi.

Araç, dört farklı mod ile yapılandırılabilen dijital gösterge paneli olarak kavisli bir 16.8 inç ekrana sahiptir. Klasik, harita, navigasyonlu tam harita ve temel sürüş bilgisi ile “pure”. Kontrol panelinde ayrıca 10.9 inçlik bir bilgi-eğlence ekranı bulunurken, orta konsolda iklim ayarlarını kontrol etmek için 8,4 inçlik dokunmatik yüzey bulunmaktadır.

Taycan, klasik derisi ile sürdürülebilir tabaklanmış Club Leather “OLEA” ve hatta geri dönüştürülmüş polyester elyaftan yapılmış deri içermeyen iç kısım arasından seçim yapabilecekleri yenilenebilir malzeme seçenekleri de sunuyor. Porsche, elektrikli aracı Taycan modelini Eylül 2019’da halka tanıtacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.