İngiliz performans otomobilcisi McLaren, efsanevi Ultimate Series’in en yeni ilavesini tanıttı. F1, P1 ve Senna’nın saflarına katılmak, tamamen yeni çatısız olan yeni Elva modelidir. Şirket, bugüne kadar ürettiği en hafif yol otomobili olduğunu iddia ediyor; McLaren, adının ve tasarımının, 60’larda McLaren ve o sırada yarışan ortağı Elva’nın kurduğu açık kokpit yarışçılarından ilham aldığını söylüyor.

McLaren, geleneksel bir ön cam yerine, “kabin” içerisindeki havayı yönlendiren ve şirketin “sakinlik balonu” dediği şeyi yaratan bir Aktif Hava Yönetim Sistemi uyguladı. Bu sistem sayesinde, hava ön ızgaradan içeri girer ve sadece kokpitin önündeki bir yarıktan dışarı çıkarak yüksek hızlı bir hava duvarı oluşturuyor. Elbette, bu yeni özellik dışında, süper arabanın özelliklerinin geri kalanı da aynı derecede etkileyici. McLaren Elva, Senna’da bulunan aynı 4.0-L twin-turbo V8 motorla donatılmıştır ve bir akıl zorlayıcı 804 beygir gücü çıkarabilir.

Sadece 399 adet ile limitle olan McLaren Elva, 2020 yılının sonlarında müşteri teslimatları için 1,7 milyon dolar satış fiyatı ile satışa sunulacak.

Ferrari de 611 beygirlik iki kapılı coupe modeli Roma’yı tanıttı.

Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.