Lamborghini hibrit süper arabası hakkında uzun süredir konuşulduktan sonra ortaya çıktı: Lamborghini Sian.

Diğer modellerden daha fütüristik görünümlü dış cephesiyle Sian modelinde güvenilir 785 beygirlik V12 motora 48 voltluk elektrikli motor 34 beygir ile destek oluyor ve araç toplam 819 beygir güce kavuşuyor. Özel olarak tasarlanan motor, daha hızlı tepki verilmesine ve daha yüksek performansa izin veren şanzımanla entegre edilmiştir ve geri gitme veya park etme gibi düşük hızlı manevralar sırasında da kullanılabilir.

Lamborghini’ye göre, diğer melezlerin ve EV’lerin aksine, Sian, hem hafif hem de daha hafif olan bir süper kapasitör için bir lityum-iyon pili değiştiriyor. Şarj işlemi, süper araba frenlerinin her seferinde tamamen şarj olan rejeneratif fren sistemi ile yapılıyor. 128 kilometre hız değerini geçtiğinde, e-motor enerjiden tasarruf etmek için otomatik olarak bağlantısını keser. En etkileyici olanı, Sian sadece 2,8 saniyede 0-100 kilometre hızlanmasını tamamlıyor.

Henüz Lamborghini Sian için resmi bir çıkış tarihi yok, ancak son derece sınırlı sayıda üretilecek – yalnızca 63 adet – ve satın almak isteyenleri 3,6 milyon dolar fiyat etiketi ile oldukça zorlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.