Bentley, bu yıl 100’üncü yılını şık bir şekilde tamamladı ve Pikes Peak International Hill Climb’i Continental GT ile tamamlayan en hızlı üretim otomobili rekorunu kırdı. İngiliz otomobil üreticisinin en önemli yıllarından birinde gerçekleşen bu şaşırtıcı başarının kutlanmasında, Bentley şimdiye kadar yapılmış sadece 15 adet ile sınırlı olan Continental GT 6.0-L W12 coupe modelinin özel bir versiyonunu piyasaya sürüyor.

Rekor kıran sürüşü tamamlayan GT’nin onuruna özel sürüm, Mulliner’in benzer yeşil Radyum boyası ile otomobilin dışını süsleyen zarif, parlak siyah aksanlarla bir araya getirildi. Görünüşü tamamlayan asit yeşili fren kaliperleri ve Mulliner’den 22 inç Parlak Siyah Sürüş Şartname jantları, Radium aksanları ile kaplanmış Pirelli P Zero Color Edition lastikleri ile sarılmış. Egzotik renk şeması iç mekana uzanıyor, Alcantara panelleri Radium dikiş ve karbon fiber vurgularla eşleştiriliyor. Şirketin yüzüncü yıl dönümüne ek olarak, müşteriler ön ızgaraya beyaz bir “100” görüntüsü ekleme seçeneğine de sahipler.

Yeni özel Bentley Continental GT için kesin bir çıkış tarihi olmasa da, Bentley’in bu ay sipariş almaya başlaması bekleniyor ve ilgilenenler daha fazla bilgi edinmek için otomobil üreticisinin web sitesine gidebilirler.

Jaguar da 2021 model F-Type’ı görücüye çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.