Uzun zamandır yüzüncü yıl dönümü kutlamalarına devam eden İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley, şimdiye kadar yaratılmış en ikonik modellerinden birini canlandırıyor: Sir Tim Birkin’in 1929 supercharged 4.5L “Blower” modeli.

1929 Bentley Blower

Bunların tümü, Bentley’nin bespoking ve caochwork bölümü Mulliner tarafından el yapımı olan sadece 12 adet reprodüksiyon yapılacak. Üretim, önce orijinal vintage modelin tamamını – somun ve civatalara kadar – 3 boyutlu olarak taramayı ve ardından dönem için doğru araçları ve işlemleri kullanarak parçalar için kalıpları yeniden oluşturmayı içeriyordu. Şirket, ilk dört Blower ekibinin yarıştığı yarış sayısını temsil etmek için 12’yi yeniden seçmeyi seçti. En önemlisi, çoğaltılmış Blower yelpazesi dünyanın ilk savaş öncesi yarış arabası devam serisini oluşturacak.

1929 Bentley Blower

Bentley’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Adrian Hallmark, “100 yıllık Bentley’i anmaya devam ettikçe, geçmişimize bakışımızı en son dijital teknolojiler ve tekniklerle birleştirerek gerçekten olağanüstü bir şey yaratıyoruz” diyor. “On iki yeni Blower yalnızca mirasımıza saygı duymakla kalmayacak, aynı zamanda Mulliner ustalarımızın üstün becerilerinin bir kutlaması olacak.”

Vintage parça ile ilgileniyorsanız ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, şimdi Bentley’in sayfasına gidin.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.