Audi yeni konsept elektrikli off-roader aracı AI: TRAIL Quattro modelini Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttı. “Quattro”, her biri ayrı bir tekerleğe güç veren dört elektrikli motoru temsil ediyor. Lityum-iyon bataryası, yolda veya kolay arazide 396 ile 498 kilometre ve daha sert zeminde 248 kilometre hedefliyor. Otomatik sürüş, aracın kaymasına izin verilip verilmeyeceğini, çarpışmalardan kaçınmak için devralınmasını ve kritik sınırlara gelmek üzere olduğunda sürücüyü uyarmasını değerlendirerek yollarda tamamen devralabilir ve arazi kullanımına yardımcı olabilir.

Mars rover’a benzeyen tasarımında büyük 33.5 inç lastikler ve önden ve yanlardan net bir görünüm sağlayan aracın önünü bir helikopter gibi saran devasa bir ön cam bulunuyor. Neredeyse tüm tavan camla kaplı ve harika gökyüzü ile manzara görüntüsü sunuyor.

Belki de en çılgın özellik, geleneksel düşük huzmeleri ve yüksek huzmeleri değiştirmek için LED ışıkları ile donatılmış beş rotorsuz uçağı kullanan drone sistemidir. Aracın AI sistemi tarafından otomatik olarak çalıştırılırlar ve doğrudan şarj istasyonlarının bulunduğu çatıya inebilirler.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.

Nadir bulunan 1975 model Mercedes-Benz Pullman satışa çıktı

7 yıl süren renovasyon müthiş bir titizlikle tamamlandı.