Volkswagen, elektrikli araçları şarj eden otonom bir robot olan “Battery Wagon” un piyasaya sürülmesiyle 2020’yi elektrikli araçların geleceğine dair bir anlayışla başlattı.

Fütüristik konsept render, bir EV’ye sahip olmak ve bir EV’yi şarj etmekle karşı karşıya kalan engellerin üstesinden gelme olasılıklarını gösterir. Volkswagen elektrikli otomobil pazarına doğru ilerlemeye devam ederken, yeni fikri otonom robotların, şarj edilmesi gereken araçların bulunması ve mobil şarj paketi ile yaklaşması için otoparklarda ve şehir alanlarında nasıl kullanılabileceğini gösteriyor.

Robot 25 kWh pil kaynağını taktıktan sonra, yeniden şarj edilmesi gereken diğer araçları bulmak için uzaklaşır. Karmaşık park düzenlerinde yol almak için çağırdığı kameralar, sensörler ve lazerlerin yardımıyla bunu yapar ve aynı anda birden fazla mobil şarj paketi taşıyabilir.

Volkswagen Battery Wagon
Volkswagen Battery Wagon

Volkswagen’e göre şimdilik “Battery Wagon” ve beraberindeki otonom robot vizyoner bir prototip. Görsellerde nasıl bir çalışmanın amaçlandığına bir göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eşine çok rastlanmayan Ferrari 250 GT prototipi satışa çıkıyor

Pinin Farina tarafından hazırlanan 1956 Ferrari 250 GT Berlinetta prototipi 1,4 milyon dolar karşılığında satışa çıkarılacak.

Vantablack kaplı BMW X6 dünyanın en koyu siyah arabası

Dünyanın en koyu siyah arabası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Apple yeni MacBook Air ve iPad Pro modellerini tanıttı

Hız, bellek ve kullanıcı deneyimine odaklanılmış.

Tamamen 911, tamamen Turbo, tamamen yeni: Porsche 911 Turbo S

Porsche, yeni 911 Turbo S modelini daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güç, sürüş dinamikleri ve konforla sunuyor.