En yeni Barcelona formasının ardından Nike, Atletico Madrid’in üçüncü formasını ortaya çıkardı. Barça, Tottenham, Chelsea ve Inter Milan’ın üçüncü formalarına benzer bir şekilde tasarım, 1990’lı yıllara ait kare şeklinde bir yaka ve Nike’in Futura logosu da dahil olmak üzere birçok referans içeriyor.

Açık mavi formanın diğer özellikleri arasında Madrid’in arması için yakada basılan yedi yıldız, kumaşa dokunan “Atleti” kelimesi ve yaka ve kollarda koyu mavi süslemeler yer alıyor. 90’lı yıllarda Atletico için önemli bir on yıldı, kulüp ilk La Liga şampiyonluğunu 1996 yılında neredeyse 20 yıl sonra kazandı. Formanın tasarımını bu zamana bir övgü olduğunu söyleyen Atletico oyuncusu Saúl Ñiguez “Herkes kulübümüzün o dönemde ne kadar büyük başarılara sahip olduğunu biliyor. Taraftarlar bu rengin geri getirilmesinden zevk alacaktır. Tasarımın 90’ların nasıl hissettirdiğini göstermesi çok güzel.”

Aşağıda formanın diğer fotoğraflarına bir bakın ve satın almak için Nike Türkiye ve Atletico Madrid’in online mağazalarını ziyaret edin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Arsenal resmi kıyafet ortağı Los Angeles markası 424 oldu

Hector Bellerin’in yakın dostu Guillermo Andrade’nin ortağı olduğu 424 erkek ve kadın takımlarının kıyafetlerini üretecek.

Kylian Mbappé Bondy Dreams koleksiyonu ile memleketini onurlandırıyor

Nike ile koleksiyon yapan hem en genç hem de ilk Fransız futbolcu oldu

PUMA x First Mile iş birliğinden geri dönüştürülebilir koleksiyon

Spor giyim koleksiyonunu tamamı geri dönüştürülebilir atıklardan tasarlandı.