Aylarca süren spekülasyonlardan ve New Balance ile bir mahkeme savaşından sonra Liverpool, Nike ile çok yıllık sponsorluk anlaşmasını resmen açıkladı. Anlaşma bu yıl 1 Haziran’da başlayacak ve Nike erkek, kadın ve akademi takımları için kulübün formalarını üretecek.

Ortaklığı açıklayan Nike VP ve EMEA Genel Müdürü Bert Hoyt “Liverpool Futbol Kulübü’nün bu kadar gurur verici bir mirasa ve güçlü kimliğe sahip. Liverpool ile olan ortaklık, küresel futboldaki liderliğimizi vurguluyor ve kulübün dünya çapındaki tutkulu hayran kitlesi ve güçlü başarı mirası ile ileride çok parlak bir gelecekleri var. Nike yeniliği ve tasarımı ile oyunculara ve destekçilere hizmet etmek için onlarla ortak olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Anlaşmanın ayrıntıları açıklanmamış olsa da, bu yılın başlarında, Manchester United ve adidas’ın yılda 75 milyon GBP (yaklaşık 92 milyon dolar) tutarındaki sponsorluk anlaşmasını geride bırakacak rekor bir ortaklık olacağı tahmin ediliyor.

Yakın gelecekte ortaklık hakkında daha fazla haber ve 1 Haziran gibi erken bir tarihte Nike tarafından tasarlanan ilk Liverpool formasını kaçırmamak için bizi takip edin.

Nike futbol takımı malzemelerinden satın almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Arsenal resmi kıyafet ortağı Los Angeles markası 424 oldu

Hector Bellerin’in yakın dostu Guillermo Andrade’nin ortağı olduğu 424 erkek ve kadın takımlarının kıyafetlerini üretecek.

Kylian Mbappé Bondy Dreams koleksiyonu ile memleketini onurlandırıyor

Nike ile koleksiyon yapan hem en genç hem de ilk Fransız futbolcu oldu

PUMA x First Mile iş birliğinden geri dönüştürülebilir koleksiyon

Spor giyim koleksiyonunu tamamı geri dönüştürülebilir atıklardan tasarlandı.