Boyama yapan drone üreticilerinin öncüsü olarak kabul edilen KATSU, drone teknolojisinin sanat ve aktivizm alanındaki gelişimini ilerletmek için kamu sanatı ve teknolojisini birleştiriyor. Yıllarca süren araştırma ve geliştirme çalışmalarından sonra KATSU ve Tsuru Robotics, “KATSURU BETA” olarak adlandırılan, satışa çıkacak ilk akıllı boyama drone’unu geliştirdi.

Yarı otonom sprey boyama drone’u manuel olarak kontrol edilir ve duvarları tespit etmek ve duvarların yakınında durabilmek için son derece gelişmiş sensörler ve yazılımlar kullanır. KATSURU BETA yüzlerce metre yüksekliğindeki duvarları izleyebilir, tam dolu pil ile 10 dakikalık uçuş süresine sahiptir ve çok büyük ölçekli işler oluşturmak için standart sprey boya tenekeleri kullanır. “2020’nin sonlarında bir vizyon kiti ile tam otonom boyamaya yükseltilebilir” denildi. KATSU drone’dan “bir sanat objesi ve tamamen işleyen bir araç” olarak bahsediyor. Sanatçı tarafından imzalanan sınırlı sayıda bir koleksiyon da çıkacak.

Aşağıdaki galeriden KATSURU BETA Drone’u inceleyebilirsiniz. Haziran 2020’de teslim edilecek drone’lar için ön siparişler 1 Ocak 2020’ye kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Apple yeni MacBook Air ve iPad Pro modellerini tanıttı

Hız, bellek ve kullanıcı deneyimine odaklanılmış.

Samsung Unpacked etkinliğinde neler tanıtıldı?

Özellikle Galaxy S20 Ultra modeli oyunu değiştireceğe benziyor.

HONOR en yeni teknoloji ürünlerini canlı yayınla duyurdu

HONOR View 30 Pro, HONOR Magic Book, HONOR MagicWatch 2 ve HONOR Magic Earbuds ortaya çıktı.

realme Buds Air kablosuz kulaklık Mart ayında geliyor

Kablosuz kulaklık sarı, siyah ve beyaz renk seçenekleri işe gelecek.