Sony nihayet resmi adı ve piyasaya sürüleceği sezon da dahil olmak üzere yeni nesil PlayStation konsolu hakkında yeni ayrıntıları onayladı. Duyuru cihazın PlayStation 5 olarak adlandırıldığını ve 2020 tatil sezonunu da çıkış tarihi olarak söylüyor.

Ek olarak, Sony PlayStation 5 kollarının bazı detaylarını ve yeni özelliklerini açıkladı. Sony sitesindeki blog yazısı, konsolun “oyun oynarken dalma hissini derinleştirme” amacını destekleyen kontrol cihazlarında iki yeni yenilik olduğunu açıklıyor.

Bunlardan ilki, daha geniş bir duygu yelpazesi vermek üzere seçilen kolun gürültülü teknolojisinin dokunsal geri bildirimle değiştirilmesidir. Bu, farklı deneyimlerin farklı hissettiği anlamına gelir, “yani bir yarış arabasında duvara çarpmak, futbol sahasında mücadele etmekten çok farklı hissettiriyor”.

İkinci büyük yenilik, L2 ve R2 butonları için “uyarlamalı tetikleyiciler” olarak adlandırılıyor. Geliştiriciler artık, bu eylemlerin daha gerçekçi simülasyonlarını oluşturmak için dokunsal geribildirim ile birleştirerek, farklı eylemler için farklı duygular yaratmaları için tetikleyicilerin direncini uyarlayabilecekler.

2020 tatil sezonunda piyasaya çıkmadan önce yıl boyunca daha fazla çıkacak PlayStation 5 hakkındaki çıkış tarihi ve diğer yeni duyuruları kaçırmamak için bizi takip edin.

PlayStation konsol ve oyun fırsatları burada!

PlayStation 5 ne zaman çıkacak?

PlayStation 5 Aralık 2020’de çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Apple yeni MacBook Air ve iPad Pro modellerini tanıttı

Hız, bellek ve kullanıcı deneyimine odaklanılmış.

Samsung Unpacked etkinliğinde neler tanıtıldı?

Özellikle Galaxy S20 Ultra modeli oyunu değiştireceğe benziyor.

HONOR en yeni teknoloji ürünlerini canlı yayınla duyurdu

HONOR View 30 Pro, HONOR Magic Book, HONOR MagicWatch 2 ve HONOR Magic Earbuds ortaya çıktı.

realme Buds Air kablosuz kulaklık Mart ayında geliyor

Kablosuz kulaklık sarı, siyah ve beyaz renk seçenekleri işe gelecek.