Olivier Meyrou 1998’de genç bir yönetmen iken Yves Saint Laurent’in iş ortağı ve eski sevgilisi Pierre Bergé, bir belgesel çekmek için Meyrou’yu görevlendirdi. Yönetmene en samimi anlarından bazılarına erişim sağlayarak, ikisi ile başarılarının zirvesinde üç yılını geçirmeye davet edildi. Ancak, ortaya çıkan filmde çok fazla göz önüne çıkan detay vardı ve yasal bir savaş filmin tamamlanmasını ve ortaya çıkmasını engelledi. Bu hafta, bu değişti.

Yves Saint Laurent: The Last Collections belgeseli, Bergé’nin ölümünden iki yıl önce 2015’teki izin imzasının ardından Perşembe günü İngiltere’deki sinemalarda vizyona girdi.

Meyrou, “Çok özel bir zamandı; sonu yıkıcıydı,” dedi. dedi AnOther’a yaptığı açıklamada. “Sanırım moda evi kapanmadan önce evin son bir portresini istedi ve bana fırsat önerdiğinde, moda endüstrisi hakkında hiçbir şey bilmesem de evet dedim. Saint Laurent efsanevi bir figürdü ve ben de dehanın etini ve kemiğini göstermek istedim.”

İngiltere dışında sinemalarda vizyona çıkmayacak olan yapımı Mubi aracılığı ile izleyebilirsiniz. Aşağıdan Yves Saint Laurent: The Last Collections fragmanına bir göz atın.

Bir yanıt yazın
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Breaking Bad Monopoly ile “en tepeye” ulaşabilecek misiniz?

Ünlü dizinin uyumlu Monopoly versiyonu en tepeye ulaşmanızı sağlayacak.

Uno minimalist tasarımı ile dikkat çekiyor: Minimalista

Minimalista ile oyun olgunlaşıyor.

2020 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

Oscar Ödülleri’nde kazananların tam listesine bir göz atın.

LEGO’dan heyecanlandıran Super Mario paylaşımı

Nintendo’nun süper tesisatçısı mini figür mi olacak?