Microsoft, kulaklıklardan katlanabilir tabletlere kadar, Surface etkinliğinde çeşitli yeni ürünler sundu. Teknoloji devinin en çok merak yaratan ürünü, klasör gibi açılıp kapanan tablet boyutunda, çift ekranlı bir cihaz Surface Neo oldu. Microsoft, katlanabilir ekran yolunu bir Samsung Galaxy Fold gibi ilerlemek yerine menteşe ile bağlı iki ayrı ekran seçti. Her ekran yalnızca 5.6 mm genişliğe sahip olduğundan, cihaz katlandığında bir dizüstü bilgisayara benziyor.

360 derecelik menteşenin çok yönlülüğünden dolayı, Surface Neo çeşitli konfigürasyonlarda katlanabilir. Çıkarılabilir klavye cihazın gövdesine manyetik olarak takıldığında, bir “Wonderbar” belirir. Standart bir dokunmatik çubuktan daha fazla özellik sunan Wonderbar, kullanıcıların ana ekranı diğer işlevler için açık tutarken kullanıcıların çubuktan video akışı yapmasını sağlar. Uygulamalar, Microsoft’un en son çift ekranlı ürünler için tasarlanan Windows 10X’in son sürümü sayesinde her ekranda ayrı ayrı çalıştırılabilir veya her ikisinde de görüntülenebilir.

Surface Neo ile aynı şekilde Microsoft, aynı zamanda gelişmiş bir menteşe kullanan çift ekranlı bir tasarıma sahip olan Surface Duo ürününü de tanıttı. Avuç içi büyüklüğündeki aygıt, Windows 10X’ten yararlanır ve her ekranda ayrı uygulamaları veya her ikisinde de tek bir uygulamayı işlemesini sağlar. Birçok teknoloji uzmanı, Surface Neo’nun küçük, kompakt boyutu nedeniyle bir telefon olarak piyasaya sürüleceğini düşünüyor.

Hem Microsoft Surface Neo hem de Surface Duo hala üretim aşamasında ve 2020 tatil sezonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Microsoft, güncellenmiş Surface ürün yelpazesine eşlik etmek ve AirPods gibi rakip ürünlerin pazarına girmek için kablosuz Surface Earbuds da çıkardı. Yeni kulaklıklar, çeşitli dokunma, jest ve sesli özellikli komut yeteneklerinin yanı sıra, diğer Microsoft ürünleriyle tek tıklamayla eşleşmeye sahiptir. Microsoft Office 365 entegrasyon özelliği sayesinde kullanıcılar, PowerPoint’te slaytlarda gezinmek ve kulaklıkları kullanarak e-postaları dinlemek ve yanıtlamak gibi görevleri yapabilir. Ayrıca Android kullanıcıları için Spotify entegrasyonu da sunmaktadır. Beraberindeki güçlü bir şarj kabı kulaklıklara yaklaşık 24 saatlik pil ömrü sağlar. Piyasaya sürüldükten sonra, Microsoft Surface Earbuds 249 $ USD’den başlayan fiyatlarla satışta olacak.

Ek olarak, Microsoft ayrıca Surface LapTop 3 ve Surface Pro X ürünleri ile ilgili performans güncellemelerini de duyurdu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Apple yeni MacBook Air ve iPad Pro modellerini tanıttı

Hız, bellek ve kullanıcı deneyimine odaklanılmış.

Samsung Unpacked etkinliğinde neler tanıtıldı?

Özellikle Galaxy S20 Ultra modeli oyunu değiştireceğe benziyor.

HONOR en yeni teknoloji ürünlerini canlı yayınla duyurdu

HONOR View 30 Pro, HONOR Magic Book, HONOR MagicWatch 2 ve HONOR Magic Earbuds ortaya çıktı.

realme Buds Air kablosuz kulaklık Mart ayında geliyor

Kablosuz kulaklık sarı, siyah ve beyaz renk seçenekleri işe gelecek.