Adobe, kullanıcıların doğrudan bir akıllı telefonun kamerasıyla doğrudan seçkin Photoshop düzenleme özelliklerini kullanmalarını sağlayacak yeni bir uygulamayı duyurdu. Sürpriz olmayan bir şekilde adlandırılan Photoshop Camera, uygulamada Adobe’nin temel kullanıcı grubu ve tasarımcılarından oluşan geniş bir tüketici kitlesi için ürün yaratma yolunda bir adım işaret ediyor. Adobe CTO’su Abhay Parasnis, Fast Company’ye “Temel soru şuydu: Sadece profesyoneller değil, herkes için yaratıcılığı açığa çıkarabilir miyiz?” dedi. “Bunu yapacaksak, kamera mükemmel bir uygulama çünkü anı yakalamak artık yeni yaratıcı araç.”

Photoshop Camera, telefonunuzun kamerasından sosyal medya uygulamalarına yaratıcı görüntüler oluşturmanın ve paylaşmanın kolay bir yolu olarak pazarlanmaktadır. Fotoğraf kalitesini otomatik olarak artırmak için Adobe Sensei adı verilen akıllı kamera teknolojisine sahiptir. Sistemi fotoğrafta neler olup bittiğini anladıktan sonra, uygulama fotoğraf kalitesini artıracağını düşündüğü çeşitli farklı efektler gösterecektir. Kullanıcılar farklı alanlara ayrı efektler uygulayabilirler: Aynı çerçevede beyaz bir nokta eklemeden karanlık bir alanı parlatmayı düşünün. Ek olarak, Photoshop Camera, kullanıcıların daha fazla düzenleme için yarattıklarını Photoshop .PSD dosyaları olarak dışa aktarmalarına izin verecek. Parasnis ve ekibi bunun kullanıcıları ücretli Photoshop üyeliğine yükseltmeye teşvik edeceğini umuyor.

Uygulamanın görüntü işleme sistemi çevrimdışı çalışıyor, yani Adobe uygulama ile çekilmiş fotoğrafları toplamaz veya birinin görüntülerini sunucusuna yüklemez. Ne yazık ki yalnızca en az iOS 12 veya Android 9 olan telefonlar, uygulamayı çalıştırmak için yeterince güçlü olacaktır.

Adobe’nin web sitesinden Photoshop Camera uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinin. Uygulama 2020’de şu an için kesin olmayan bir zamanda ücretsiz olarak (Adobe Creative Cloud’un dışında) kullanıma sunulacak. Yaklaşan uygulama şu anda belirli kullanıcılar için bir önizleme olarak sunulmaktadır. Gelecek yıl piyasaya sürülmesiyle birlikte Photoshop Camera, Billie Eilish dahil sanatçılar tarafından tasarlanan bir dizi özel düzenleme “lensleri” sunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Apple yeni MacBook Air ve iPad Pro modellerini tanıttı

Hız, bellek ve kullanıcı deneyimine odaklanılmış.

Samsung Unpacked etkinliğinde neler tanıtıldı?

Özellikle Galaxy S20 Ultra modeli oyunu değiştireceğe benziyor.

HONOR en yeni teknoloji ürünlerini canlı yayınla duyurdu

HONOR View 30 Pro, HONOR Magic Book, HONOR MagicWatch 2 ve HONOR Magic Earbuds ortaya çıktı.

realme Buds Air kablosuz kulaklık Mart ayında geliyor

Kablosuz kulaklık sarı, siyah ve beyaz renk seçenekleri işe gelecek.